Extream-Suport
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» [All Version] Social Link/Icons
Scris de Jean01Crv 13/10/2014, 12:52 pm

» (pHpBB3) Legenda : Sistem Nou
Scris de Jean01Crv 13/10/2014, 12:49 pm

» Imagine la Statistici & Cine este Conectat ? [pHpBB3]
Scris de Jean01Crv 13/10/2014, 12:44 pm

» Statistici - Sistem Nou [pHpBB3]
Scris de Jean01Crv 13/10/2014, 12:20 pm

» [Prezentare]Chozen
Scris de valyd1971 16/5/2014, 12:54 am

Vizitator
Cine este conectat?
În total sunt 42 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 42 Vizitatori

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectați a fost de 42, 1/11/2012, 8:58 am

Teal Template

4 participanți

In jos

Teal Template Empty Teal Template

Mesaj Scris de StaarK* For EvEr 18/3/2012, 10:49 am

Teal Template

Dificultate: Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven /5
Descriere:Template-ul este desenat de [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si ajustat si codat de mine.Un template albastru cu un design modern si placut.Template conceput pe baza de tabele.
Previzualizare: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Instalare: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Un widget reprezinta:
Cod:
<!-- 1 BUCATA WIDGET --><table class="font_tabel" align=center width=243px style="margin-bottom: 5px;" border=0 cellspacing=0 cellpadding=0>
<tr>
<td style="height: 13px; background: url(http://i66.servimg.com/u/f66/11/96/49/61/widget10.png) no-repeat center;"></td>
<tr>

<tr>
<td style="position: relative; top: -1px; background: url(http://i66.servimg.com/u/f66/11/96/49/61/widget11.png) repeat-y; padding-left: 12px; padding-right: 12px;">

Continut<br>Continut<br>Continut<br>Continut<br>Continut<br>Continut<br>Continut<br>Continut<br>Continut<br>Continut

</td>
</tr>

<tr>
<td style="position: relative; top: -1px; height: 13px; background: url(http://i66.servimg.com/u/f66/11/96/49/61/widget12.png) no-repeat center;"></td>
</tr>
</table><!-- SFARSIT - 1 BUCATA WIDGET -->

Am adaugat denumiri ale elementelor pentru a va fi mai usor sa editati template-ul.

!Atentie: Daca widget-urile(luate la olalta) vor depasi in inaltime tabelul mare, caracterul(render-ul, personajul) acela se va "desprinde" de tabelul mare.In caz ca intampinati aceasta problema adaugati in css-ul template-ului(portiunea aflata intre ) urmatorul cod:
Cod:
.tabel_mare{margin-top: -10px;}
si inlocuiti valoarea din cod(acel 10) cu o valoare convenabila(doar daca intampinati aceasta problema)

Teal Template 48px-e10***V-as ruga sa nu scoateti copyright-ul(Template desenat de Jacky; Codat si ajustat de darkspectre) din bun simt si respect pentru munca altuia.
Chiar daca va creati propriul design,structura html si css ramane,structura creata integral de mine.


Ok, daci daca va uitati in topicul in care Jacky a postat template-ul veti vedea alt render plasat in header.Eu am pus actualul render deorece cred ca arata mai bine si era in acelasi timp mai usor de codat versiunea aceea.
Daca doriti sa va puneti propriul render, uitati psd-ul header-ului(nu pot da tot psd-ul pentru a evita furtul): aveti atasamentul mai jos.

Daca aveti nelamuriri postati in acest topic.
StaarK* For EvEr
StaarK* For EvEr
Administrator


Sus In jos

Teal Template Empty Blue Light

Mesaj Scris de StaarK* For EvEr 18/3/2012, 10:53 am

Previzualizare: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Descarcare: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Descriere: Un template impresionant si de efect, ce intentioneaza sa-i duca pe vizitatori intr-un alt univers. Elementele grafice au fost create de catre mine in GIMP, iar template-ul propriu-zis l-am codat "manual", adica fara ajutorul niciunui program.
Credite acordate:
Multumesc lui Wisdom pentru ideea cu meniul jQuery, si lui darkspectre pentru ca mi-a aratat cum pot face acel meniu compatibil cu Internet Explorer.
Multumesc si lui Kozmyn pentru ca m-a ajutat sa depistez problemele de pe diferite navigatoare (browsere).

NOTA IMPORTANTA
A nu se schimba imaginea de fundal deoarece elementele grafice ale tabelului / meniului sunt adaptate special pentru aceasta!

Logoul poate fi usor modificat cautand codul:
Cod:
<div id="logo">Blue Light</div>
si inlocuind "Blue Light" cu ce doriti.

Vizualizare cu browsere:
Mozilla Firefox 4Teal Template Stea10Teal Template Stea10Teal Template Stea10Teal Template Stea10Teal Template Stea10
Google Chrome 5Teal Template Stea10Teal Template Stea10Teal Template Stea10Teal Template Stea10Teal Template Stea10
Opera Browser 11Teal Template Stea10Teal Template Stea10Teal Template Stea10Teal Template Stea10Teal Template Stea10
Internet Explorer 8Teal Template Stea10Teal Template Stea10Teal Template Stea10Teal Template Stea10
Teal Template Attent10Va rog sa nu scoateti drepturile de autor "Template created by George Adrian Cosmescu [ AGent ]" (si nici link-ul). Chiar si daca adaptati acest template, structura propriu-zisa a fost creata integral de catre mine, practic este un "concept" ce imi apartine.
Multumesc pentru intelegere!
StaarK* For EvEr
StaarK* For EvEr
Administrator


Sus In jos

Teal Template Empty Re: Teal Template

Mesaj Scris de Ella_Roxy 21/6/2012, 4:42 am

woow
ce cu blue light arata superb
Ella_Roxy
Ella_Roxy
Client


Sus In jos

Teal Template Empty Re: Teal Template

Mesaj Scris de Spray. 29/7/2012, 1:09 am

Frumoase amandoua , insfarsit membrii care fac posturi utile
Spray.
Spray.
Client


Sus In jos

Teal Template Empty Re: Teal Template

Mesaj Scris de Ciocănel 29/7/2012, 2:18 am

Frumos dar nu sunt create de tine Wink
Ciocănel
Ciocănel
Client


Sus In jos

Teal Template Empty Re: Teal Template

Mesaj Scris de StaarK* For EvEr 29/7/2012, 2:29 am

Dupa cum bine vedeti am lasat copyrigt original al autorului
StaarK* For EvEr
StaarK* For EvEr
Administrator


Sus In jos

Teal Template Empty Re: Teal Template

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum